MSH40N032
MSH40N032
ПроизводительBruckewell
Партномер производителяMSH40N032
ОписаниеTransistors/Thyristors Bruckewell MSH40N032
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Bruckewell |
| Вес | 0.15 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| configuration | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 90A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2.648nF@20V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 50W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.2V@250μA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 71pF@20V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 2.5mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 22.7nC@10V |
