MSHM30N46
MSHM30N46
ПроизводительBruckewell
Партномер производителяMSHM30N46
ОписаниеTransistors/Thyristors Bruckewell MSHM30N46
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Bruckewell |
| Вес | 0.084 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 464A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.317nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 29W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 131pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 9mΩ@10V,15A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 12.8nC@20V |
