MSHM40N085
MSHM40N085
ПроизводительBruckewell
Партномер производителяMSHM40N085
ОписаниеTransistors/Thyristors Bruckewell MSHM40N085
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Bruckewell |
| Вес | 0.09 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 43A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 690pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 27.8W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 38pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 8.5mΩ@10V,12A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 5.8nC@20V |
