MSHM60P14
MSHM60P14
ПроизводительBruckewell
Партномер производителяMSHM60P14
ОписаниеTransistors/Thyristors Bruckewell MSHM60P14
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Bruckewell |
| Вес | 0.095 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| configuration | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 14A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.447nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 34.7W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250μA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 70pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 70mΩ@10V,12A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 16.4nC@4.5V |
