MSQ60P04D
MSQ60P04D
ПроизводительBruckewell
Партномер производителяMSQ60P04D
ОписаниеTransistors/Thyristors Bruckewell MSQ60P04D
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Bruckewell |
| Вес | 0.13 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 3.7A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.447nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | null |
| Power Dissipation (Pd) | 1.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 70pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 70mΩ@10V,3A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 9.86nC@48V |
