E080N6P5CL1
E080N6P5CL1
ПроизводительExistar
Партномер производителяE080N6P5CL1
ОписаниеTransistors/Thyristors Existar E080N6P5CL1
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Existar |
| Вес | 0.6 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 70A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.721nF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 80V |
| Power Dissipation (Pd) | 57.6W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 47pF@30V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 6.5mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 41.7nC@10V |
