E100N010HL1
E100N010HL1
ПроизводительExistar
Партномер производителяE100N010HL1
ОписаниеTransistors/Thyristors Existar E100N010HL1
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Existar |
| Вес | 0.168 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 54A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.52nF@25V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 52W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 103pF@25V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 10mΩ@10V,54A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 30nC@10V |
