E150N9P0HL1
E150N9P0HL1
ПроизводительExistar
Партномер производителяE150N9P0HL1
ОписаниеTransistors/Thyristors Existar E150N9P0HL1
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Existar |
| Вес | 0.16 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| configuration | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 60A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3656pF@75V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 150V |
| Power Dissipation (Pd) | 2W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 33pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 6mΩ@10V,25A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 69nC@10V |
| Pd- Power Dissipation | 60W |
| RDS(on) | 9mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 150V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 60A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.656nF |
| Output Capacitance(Coss) | 383pF |
| Gate Charge(Qg) | 69nC@10V |
