E18P100KC
E18P100KC
ПроизводительExistar
Партномер производителяE18P100KC
ОписаниеTransistors/Thyristors Existar E18P100KC
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Existar |
| Вес | 0.478 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 18A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2110pF@50V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 36.7W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 1.3pF@50V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 110mΩ@10V,6A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 35nC@0到10V |
