E38P100KH
E38P100KH
ПроизводительExistar
Партномер производителяE38P100KH
ОписаниеTransistors/Thyristors Existar E38P100KH
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Existar |
| Вес | 0.75 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 38A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 4387pF@25V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 104W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 150pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 50mΩ@10V,38A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 81nC |
| Pd- Power Dissipation | 104W |
| RDS(on) | 50mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Number | 1 P-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 38A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 4.387nF |
| Output Capacitance(Coss) | 228pF |
| Gate Charge(Qg) | 81nC@10V |
