AP9579GM
AP9579GM
ПроизводительAPEC(Advanced Power Elec)
Партномер производителяAP9579GM
ОписаниеTransistors/Thyristors APEC(Advanced Power Elec) AP9579GM
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | APEC(Advanced Power Elec) |
| Вес | 0.236 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 7.3A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3.7nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 300pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 18.2mΩ@10V,7A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 40nC@4.5V |
