AP9870GH
AP9870GH
ПроизводительAPEC(Advanced Power Elec)
Партномер производителяAP9870GH
ОписаниеTransistors/Thyristors APEC(Advanced Power Elec) AP9870GH
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | APEC(Advanced Power Elec) |
| Вес | 0.448 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 18A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 870pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 27.8W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 55pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 42mΩ@10V,12A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 12.8nC |
