AP9980GH-HF
AP9980GH-HF
ПроизводительAPEC(Advanced Power Elec)
Партномер производителяAP9980GH-HF
ОписаниеTransistors/Thyristors APEC(Advanced Power Elec) AP9980GH-HF
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | APEC(Advanced Power Elec) |
| Вес | 0.514 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 21.3A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 80V |
| Power Dissipation (Pd) | 41.7W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 45mΩ@10V,12A |
