AP9987GH
AP9987GH
ПроизводительAPEC(Advanced Power Elec)
Партномер производителяAP9987GH
ОписаниеTransistors/Thyristors APEC(Advanced Power Elec) AP9987GH
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | APEC(Advanced Power Elec) |
| Вес | 0.441 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 15A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.57nF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 80V |
| Power Dissipation (Pd) | 34.7W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 50pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 90mΩ@10V,10A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 18nC |
