AP9990GH-HF
AP9990GH-HF
ПроизводительAPEC(Advanced Power Elec)
Партномер производителяAP9990GH-HF
ОписаниеTransistors/Thyristors APEC AP9990GH-HF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | APEC(Advanced Power Elec) |
| Вес | 0.514 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Type | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 100A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 125W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | - |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 6mΩ@10V,40A |
| Pd- Power Dissipation | 125W |
| RDS(on) | 6mΩ@10V,40A |
| Drain to Source Voltage | 60V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+175℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 100A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 5V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 3.7nF |
| Output Capacitance(Coss) | - |
| Gate Charge(Qg) | - |
