AP9992GP-A
AP9992GP-A
ПроизводительAPEC(Advanced Power Elec)
Партномер производителяAP9992GP-A
ОписаниеTransistors/Thyristors APEC(Advanced Power Elec) AP9992GP-A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | APEC(Advanced Power Elec) |
| Вес | 2.954 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 180A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 5.5nF@25V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 166W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 670pF@25V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 2.99mΩ@10V,40A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 135nC@10V |
