AP9997GK
AP9997GK
ПроизводительAPEC(Advanced Power Elec)
Партномер производителяAP9997GK
ОписаниеTransistors/Thyristors APEC(Advanced Power Elec) AP9997GK
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | APEC(Advanced Power Elec) |
| Вес | 0.259 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 3.2A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.8W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 120mΩ@10V,3A |
