AP9T16AGH-HF
AP9T16AGH-HF
ПроизводительAPEC(Advanced Power Elec)
Партномер производителяAP9T16AGH-HF
ОписаниеTransistors/Thyristors APEC(Advanced Power Elec) AP9T16AGH-HF
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | APEC(Advanced Power Elec) |
| Вес | 0.37 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 19.5A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2080pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 12.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 115pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 20mΩ@4.5V,12A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 25.6nC |
