AP9T18GH-HF
AP9T18GH-HF
ПроизводительAPEC(Advanced Power Elec)
Партномер производителяAP9T18GH-HF
ОписаниеTransistors/Thyristors APEC(Advanced Power Elec) AP9T18GH-HF
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | APEC(Advanced Power Elec) |
| Вес | 0.514 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 38A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 31.3W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 14mΩ@4.5V,18A |
