FKBA6048
FKBA6048
ПроизводительAPEC(Advanced Power Elec)
Партномер производителяFKBA6048
ОписаниеTransistors/Thyristors APEC(Advanced Power Elec) FKBA6048
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | APEC(Advanced Power Elec) |
| Вес | 0.269 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 118A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3458pF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | null |
| Power Dissipation (Pd) | 83W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 22pF@30V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 3.6mΩ@10V,20A |
