ME85P03
ME85P03
ПроизводительMATSUKI
Партномер производителяME85P03
ОписаниеTransistors/Thyristors MATSUKI ME85P03
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | MATSUKI |
| Вес | 0.454 |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 80A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 83W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 8mΩ@10V,20A |
