ME90N03
ME90N03
ПроизводительMATSUKI
Партномер производителяME90N03
ОписаниеTransistors/Thyristors MATSUKI ME90N03
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | MATSUKI |
| Вес | 0.62 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 74A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2.4nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 42W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 110pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 4mΩ@10V,30A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 27nC@4.5V |
