ME95N03-G
ME95N03-G
ПроизводительMATSUKI
Партномер производителяME95N03-G
ОписаниеTransistors/Thyristors MATSUKI ME95N03-G
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | MATSUKI |
| Вес | 0.63 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 100A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 6217pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 54.4W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 304pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 2.6mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 68nC@4.5V |
