MEE3710T
MEE3710T
ПроизводительMATSUKI
Партномер производителяMEE3710T
ОписаниеTransistors/Thyristors MATSUKI MEE3710T
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | MATSUKI |
| Вес | 1.32 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 56A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1728pF@25V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 155W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 32pF@25V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 23mΩ@10V,28A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 25nC@10V |
