MESS84-G
MESS84-G
ПроизводительMATSUKI
Партномер производителяMESS84-G
ОписаниеTransistors/Thyristors MATSUKI MESS84-G
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | MATSUKI |
| Вес | 0.28 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 130mA |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 30pF@5V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 50V |
| Power Dissipation (Pd) | 225mW |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 5pF@5V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 5Ω@5V,100mA |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | - |
