FS8205A
FS8205A
ПроизводительFortune Semicon
Партномер производителяFS8205A
ОписаниеTransistors/Thyristors Fortune Semicon FS8205A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Fortune Semicon |
| Вес | 0.159 |
| Type | 2 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 6A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 1W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 25mΩ@4.5V,4A |
