TDM3482C
TDM3482C
ПроизводительTechcode Semicon
Партномер производителяTDM3482C
ОписаниеTransistors/Thyristors Techcode Semicon TDM3482C
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Techcode Semicon |
| Вес | 0.16 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 50A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 690pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 39W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.35V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 38pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 15mΩ@4.5V,10A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 5.8nC@4.5V |
