TDM3532
TDM3532
ПроизводительTechcode Semicon
Партномер производителяTDM3532
ОписаниеTransistors/Thyristors Techcode Semicon TDM3532
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Techcode Semicon |
| Вес | 0.167 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 131A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 78W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.3V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 1.9Ω@10V,20A |
