TDM3536
TDM3536
ПроизводительTechcode Semicon
Партномер производителяTDM3536
ОписаниеTransistors/Thyristors Techcode TDM3536
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Techcode Semicon |
| Вес | 0.098 |
| Type | N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 70A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 31.3W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 65pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 4.2mΩ@10V,12A |
| Pd- Power Dissipation | 31.3W |
| RDS(on) | 6.5mΩ@4.5V |
| Drain to Source Voltage | 30V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 70A |
| Input Capacitance(Ciss) | 1.35nF@15V |
| Output Capacitance(Coss) | 900pF |
