TDM3726
TDM3726
ПроизводительTechcode Semicon
Партномер производителяTDM3726
ОписаниеTransistors/Thyristors Techcode Semicon TDM3726
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Techcode Semicon |
| Вес | 1.51 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 69A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 250W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.2V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 2.6mΩ@10V,20A |
