TDM3744
TDM3744
ПроизводительTechcode Semicon
Партномер производителяTDM3744
ОписаниеTransistors/Thyristors Techcode Semicon TDM3744
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Techcode Semicon |
| Вес | 2.03 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 180A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 80V |
| Power Dissipation (Pd) | 272W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 3.9mΩ@10V,20A |
