TDM3750
TDM3750
ПроизводительTechcode Semicon
Партномер производителяTDM3750
ОписаниеTransistors/Thyristors Techcode Semicon TDM3750
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Techcode Semicon |
| Вес | 0.16 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 66A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3510pF@60V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 120V |
| Power Dissipation (Pd) | 125W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.4V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 6.5pF@60V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 10mΩ@4.5V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 20nC@4.5V |
