AM9435SA
AM9435SA
ПроизводительAxelite Tech
Партномер производителяAM9435SA
ОписаниеTransistors/Thyristors Axelite Tech AM9435SA
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Axelite Tech |
| Вес | 0.225 |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 5.2A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.8W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 60mΩ@10V,5.2A |
