CEM9926
CEM9926
ПроизводительCET(Chino-Excel Tech)
Партномер производителяCEM9926
ОписаниеTransistors/Thyristors CET(Chino-Excel Tech) CEM9926
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CET(Chino-Excel Tech) |
| Вес | 0.218 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 7A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 675pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 2W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 70pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 34mΩ@2.5V,5.2A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 6.7nC@4.5V |
