CEM9926A
CEM9926A
ПроизводительCET(Chino-Excel Tech)
Партномер производителяCEM9926A
ОписаниеTransistors/Thyristors CET(Chino-Excel Tech) CEM9926A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CET(Chino-Excel Tech) |
| Вес | 0.135 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 6A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 2W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 27mΩ@4.5V,6A |
