CES2312A
CES2312A
ПроизводительCET(Chino-Excel Tech)
Партномер производителяCES2312A
ОписаниеTransistors/Thyristors CET(Chino-Excel Tech) CES2312A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CET(Chino-Excel Tech) |
| Вес | 0.052 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 5A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 665pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.25W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 70pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 33mΩ@4.5V,5A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 7nC@10V |
