CEU4060A
CEU4060A
ПроизводительCET(Chino-Excel Tech)
Партномер производителяCEU4060A
ОписаниеTransistors/Thyristors CET(Chino-Excel Tech) CEU4060A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | CET(Chino-Excel Tech) |
| Вес | 0.492 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃@(Tj) |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 15A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 410pF@25V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 38W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.7V@2.5mA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 20pF@25V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 68mΩ@10V,7.5A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 8.1nC@10V |
