SM4373NAKPC-TRG
SM4373NAKPC-TRG
ПроизводительSinopower Semicon
Партномер производителяSM4373NAKPC-TRG
ОписаниеTransistors/Thyristors Sinopower Semicon SM4373NAKPC-TRG
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Sinopower Semicon |
| Вес | 0.192 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 70A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 50W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 4.3mΩ@4.5V,15A |
