SM4401PSKPC-TRG
SM4401PSKPC-TRG
ПроизводительSinopower Semicon
Партномер производителяSM4401PSKPC-TRG
ОписаниеTransistors/Thyristors Sinopower Semicon SM4401PSKPC-TRG
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Sinopower Semicon |
| Вес | 0.19 |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 55A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 52W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 15mΩ@4.5V,15A |
