SM4512NHKPC-TRG
SM4512NHKPC-TRG
ПроизводительSinopower Semicon
Партномер производителяSM4512NHKPC-TRG
ОписаниеTransistors/Thyristors Sinopower Semicon SM4512NHKPC-TRG
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Sinopower Semicon |
| Вес | 0.2 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 80A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 78W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.3V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 1.9mΩ@10V,20A |
