SM4522NHKPC-TRG
SM4522NHKPC-TRG
ПроизводительSinopower Semicon
Партномер производителяSM4522NHKPC-TRG
ОписаниеTransistors/Thyristors Sinopower Semicon SM4522NHKPC-TRG
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Sinopower Semicon |
| Вес | 0.18 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 110A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2.4nF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 22W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.7V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 120pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 2.65mΩ@10V,110A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 45nC@10V |
