SM4805DSKC-TRG
SM4805DSKC-TRG
ПроизводительSinopower Semicon
Партномер производителяSM4805DSKC-TRG
ОписаниеTransistors/Thyristors Sinopower Semicon SM4805DSKC-TRG
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Sinopower Semicon |
| Вес | 0.215 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 2 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 6A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 410pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.13W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 40pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 30mΩ@4.5V,5A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 8.1nC@10V |
