SM6128NSKPC-TRG
SM6128NSKPC-TRG
ПроизводительSinopower Semicon
Партномер производителяSM6128NSKPC-TRG
ОписаниеTransistors/Thyristors Sinopower Semicon SM6128NSKPC-TRG
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Sinopower Semicon |
| Вес | 0.239 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 50A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 52W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 13.5mΩ@4.5V,25A |
