SM4838NSKC-TRG
SM4838NSKC-TRG
ПроизводительSinopower Semicon
Партномер производителяSM4838NSKC-TRG
ОписаниеTransistors/Thyristors Sinopower Semicon SM4838NSKC-TRG
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Sinopower Semicon |
| Вес | 0.222 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 10A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 3.1W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 16mΩ@10V,8A |
