RU6888M
RU6888M
ПроизводительShenzhen ruichips Semicon
Партномер производителяRU6888M
ОписаниеTransistors/Thyristors Shenzhen ruichips Semicon RU6888M
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Shenzhen ruichips Semicon |
| Вес | 0.163 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 62A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 62.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 8mΩ@10V,40A |
