RU7080L
RU7080L
ПроизводительShenzhen ruichips Semicon
Партномер производителяRU7080L
ОписаниеTransistors/Thyristors Shenzhen ruichips Semicon RU7080L
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Shenzhen ruichips Semicon |
| Вес | 0.45 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 80A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3450pF@35V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 70V |
| Power Dissipation (Pd) | 125W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 230pF@35V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 5.7mΩ@10V,40A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 67nC |
