RU7080S-R
RU7080S-R
ПроизводительShenzhen ruichips Semicon
Партномер производителяRU7080S-R
ОписаниеTransistors/Thyristors Shenzhen ruichips Semicon RU7080S-R
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Shenzhen ruichips Semicon |
| Вес | 2.1 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Type | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 80A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.8nF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 70V |
| Power Dissipation (Pd) | 111W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 105pF@30V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 7mΩ@10V,40A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 50nC@10V |
