RU75N08R
RU75N08R
ПроизводительShenzhen ruichips Semicon
Партномер производителяRU75N08R
ОписаниеTransistors/Thyristors Shenzhen ruichips Semicon RU75N08R
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Shenzhen ruichips Semicon |
| Вес | 2.727 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 80A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 75V |
| Power Dissipation (Pd) | 280W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 11mΩ@10V,40A |
