RU8205C6
RU8205C6
ПроизводительShenzhen ruichips Semicon
Партномер производителяRU8205C6
ОписаниеTransistors/Thyristors Shenzhen ruichips Semicon RU8205C6
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Shenzhen ruichips Semicon |
| Вес | 0.047 |
| Operating Temperature | - |
| Type | 2 N-Channel |
| configuration | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 6A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.25W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 90pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 22mΩ@4.5V,6A |
| Pd- Power Dissipation | - |
| RDS(on) | 18mΩ@4.5V;23mΩ@2.5V |
| Drain to Source Voltage | 20V |
| Number | 2 N-Channel |
| Operating Junction Temperature Range | - |
| Current - Continuous Drain(Id) | 6A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 1.5V |
| Input Capacitance(Ciss) | 590pF |
| Output Capacitance(Coss) | 125pF |
| Gate Charge(Qg) | 10nC@4.5V |
