RUH120N90M
RUH120N90M
ПроизводительShenzhen ruichips Semicon
Партномер производителяRUH120N90M
ОписаниеTransistors/Thyristors Shenzhen ruichips Semicon RUH120N90M
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Shenzhen ruichips Semicon |
| Вес | 0.17 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 14A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 4250pF@60V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 120V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.2W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.8V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 16pF@60V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 6.2mΩ@10V,28A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 80nC@10V |
